بیوگرافی یاس رپر بدون حاشیه

بیوگرافی یاسر بختیاری ( یاس ) رپر بدون حاشیه

یاسر بختیاری ( یاس ) متولد 30 خرداد 1361 در استان گیلان شهرستان تالش می باشد. او را می توان از برجسته ترین چهره های موسیقی رپ فارسی دانست. یاسر بختیاری از اولین خواننده های رپی می باشد که برای چند تا از آهنگ های خود مجوز رسمی پخش گرفته است. یاسر بختیاری کنسرت های زیادی در آمریکا برگزار کرده است. از لقب های یاس می توان به برکت رپ فارس و سلطان رپ فارسی اشاره کرد.همراه عکسانا باشید تا فراز و نشیب های زندگی یاسر بختیاری آشنا شوید.

بیوگرافی یاس( یاسر بختیاری)
یاسر بختیاری

علاقه مند شدن یاس به رپ

اولین بار پدر یاسر بختیاری از سفرهای تجاری خود از آلمان سی دی توپاک را برایش آورد و این شروع علاقه مند شدن یاس به رپ بود.

پس از فوت پدر یاسر بختیاری در 18 سالگی اش او مجبور به پذیرش مسئولیت خانواده شد. او برای انجام این وظیفه مهم مجبور به ترک دانشگاه شد و شروع به کار کرد. در همین زمان ها شروع به نوشتن شعرهایش کرد و پس از مدتی آن ها را با همراهی دوست دوران دبیرستانش میتا ملکی آن ها را به موسیقی تبدیل کرد.

یاس رپر معروف
یاسر بختیای

یاس و خانواده اش

یاسر بختیای در خانواده ای 7 نفره به دنیا آمده است. یاس 3 خواهر و یک برادر کوچکتر از خود دارد، او پس از بر عهده گرفتن مسئولیت زندگی خانواده اش در شرکت عمویش مشغول به کار شد.

خانواده یاس ( یاسر بختیاری)
یاس و برادرش

مسافرکشی و تلاش برای موسیقی

پس از فوت پدر یاس او مسئولیت خانواده اش را برعهده گرفت. وی طول روز را در شرکت عمویش مشغول به کار بود و پس از تعطیل شدن کار شرکت با پیکانی که داشت  تا ساعت 11 شب مشغول مسافرکشی می شد پس از آن او خانه دوستش میتا ملکی می رفت و تا مشغول کار روی موسیقی می شدند و خواب برای آن ها معنایی نداشت.

بیوگرافی یاس خواننده آهنگ سفارشی
یاس

تحصیلات یاس و منبع درآمدش

او در جایی گفته است که در آن زمان دیگر مغزش کشش دانشگاه و درس را نداشت و با وجود این که در دانشگاه قبول شده بود از خیر شرکت در دانشگاه و تحصیل گذشت و روی هدفش یعنی موسیقی وقت گذاشت.

بیشتر منبع درآمد یاس از شعر است. او شعرهایش را به دیگران می فروشد و از این راه کسب درآمد می کند.

عکس جدید یاس
یاس

یاس کشتی گیر حرفه ای

به گفته خود یاس او زمانی زیر نظر آقای هاشم کلاهی کشتتی آزاد کار می کرده است و خوب هم کشتی می گرفته است، اما او علاقه ای به فوتبال ندارد و فقط مسابقات ملی فوتبال را به تعصب نگاه می کند.

تصاویر یاس ( یاسر بختیاری)
یاسر بختیاری

آغار فعالیت حرفه ای یاس

پس از زلزله سال 1384 بم یاسر بختیاری آهنگی را با همکاری بیتا ملکی منتشر کرد، پس از انتشار این آهنگ طرفداران زیادی جذب صدا و شعرهای یاس شدند و این آهنگ شروع حرفه ای یاس در رپ فارسی بود.

بیوگرافی یاس خواننده آهنگ پیاده میشم
تصویر یاس

اعتراض یاس به انتشار فیلم منتسب به زهرا امیر ابراهیمی

پس از پخش شدن فیلم منتسب به زهرا امیر ابراهیمی آهنگی به نام سی دی رو بشکن منتشر کرد و از مردم خواست که از پخش کردن این فیلم خودداری کنند. این آهنگ را میلیون ها ایرانی شنیدند.

اعتراض یاس به فیلم 300
اعتراض یاس

اعتراض یاس به فیلم ضد ایرانی 300

پس از انتشار فیلم 300 که فیلمی ضد ایرانی بود و مورد خشم و اعتراض بسیاری از ایرانیان قرار گرفت، یاسر بختیاری ترانه هویت من را در اعتراض به فیلم 300 انتشار داد. در این فیلم به گفته محققین و تاریخ دانان شخصیت اصلی فیلم چرخش 180 درجه ای داشته است.

بیوگرافی کامل یاسر بختیاری ( یاس )
یاسر ( یاس)

سبک شناسی آهنگ های یاس

بیشتر شعرهای منتشر شده از یاسر بختیاری جنبه اعتراض و انتقاد دارد و به مشکلات موجود رد اجتماع می پردازد، شاید یکی از دلایل عدم دریافت مجوز کارهای یاسرهمین اعتراضی بودن کارش می باشد. او تا کنون آهنگ های برای بحران های از قبیل فقر، اعتیاد، بی کاری، خودکشی، طلاق، جنگ و دیگر موضوعات اجتماعی خوانده است.

یاسر در جایی گفته است که ایران منبع الهام است برای او و اگر از ایران برود دیگر حرفی برای گفتن ندارد. او همچنین به یکسالی که در آمریکا بود و هیچکاری از او منتشر نشده بود اشاره کرد و گفت تنها دلیل عرضه نشدن کاری در آن سال دور بودن از ایران بود.

عکس کنسرت یاس
کنسرت یاس

مجوز گرفتن برای یاس دیگر اهمیتی ندارد

من دیگر اصلا به مجوز گرفتن کارهایم فکر نمی کنم. چرا که مجوز گرفتن مساوی است با سانسور و برای من ک یک رپر هستم بدتر از هر چیزی سانسور کردن حرف هایم است. هر چند من همیشه در کارهایم چهارچوب ها را رعایت کرده ام و خواهم کرد.

من نه در ترانه هایم نه نفرین می کنم و نه در تایید مسائل غیر اخلاقی و تخلفات کوشیده ام. من می خواهم اگر زمانی خواستم جلوی خانواده ام ترانه ام را بخوانم سربلند باشم نه این که باعث شرم و شرمساری شود. معمولا من ترانه هایم را با گله و شکایت آغاز می کنم و همیشه در پایان امیدی به شنونده میدم.

بیوگرافی رپر اجتماعی یاس
یاس(رپر)

حذف صدای یاس از تیتراژ فیلم بارکد

پس از خواندن آهنگ بارکد برای تیتراژ فیلم سینمایی بارکد در سال 95 توسط یاس. همه حاضرین در سالن پس از پایان فیلم منتظر شنیدن صدای یاسر بودن ولی صدای یاس از تیتراژ حذف شده بود. اما حاضرین به ضمضمه کردن صدا با آهنگ فیلم شدن و به این حذف اعتراض کردند.

همچنین در سال 97 صدای یاس برای سریال رقص روی شیشه با وجود تایید اولیه اما در نهایت این تیتراژ نیز حذف شد.

تصاویر کنسرت یاس
کنسرت یاس

همسر یاس

از مجرد و متاهل بودن یاسر اطلاع دقیقی در دست نیست. اما عده ای ندا سرمست را همسر یاس معرفی می کنند.

یاس و دنیای بازیگری

یاسر بختیاری در سال 82 در فیلم رعد، یک داستان زنانه به ایفای نقش پرداخت و همچنین تیتراژ پایانی این فیلم را خوانده است. این فیلم مستند به صورت تخصصی به موسیقی راک پرداخته است و یاس به عنوان نماینده ای از خوانندگان رپ ایرانی در این فیلم حضور یافته است.

بیوگرافی یاس ( یاسر بختیاری )
یاسر بختیای ( یاس )

آلبوم های یاس

تا به حال یاسر بختیاری هرچه منتشر کرده است در قالب تک آهنگ بوده است و تا کنون آلبومی منتشر نکرده است. اما گفتنی است که اکنون در حال کار بر روی آلبوم می باشد.

کنسرت های یاسر بختیاری

یاس تا کنون در بیش از شش شهر از کشور آمریکا کنسرت برگزار کرده است. او همچنین در دبی، قطر، تورنتو، میلان، لندن  گرجستان کنسرت های برگزار کرده است.

او همچنین به عنوان نماینده رپ فارسی در برخی از نشست های موسیقیای در راستای معرفی رپ فارسی شرکت کرده است. او به کنفرانسی در منهتن دعوت شد به عنوان جامعه آسیا و در آن چند تا از ترانه های خود را اجرا نمود.

همکاری یاسر بختیاری با بزرگترین رپر مستقل آمریکا

یاس در سال 1392 همکاری مشترکی با تک ناین داشت. حاصل این همکاری اثری به نام صدای اتحاد بود. تک ناین یاسر را برادر خود از مادری جدا در ایران معرفی کرده است.

آدرس صفحه یاس در اینستاگرام

یاسر تا به حال 4 میلیون و سیصد هزار دنبال کننده دارد، شما هم اگر به رپ علاقه مند هستید می توانید صفحه اینستاگرام یاس را دنبال کنید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *